• Денес е: вторник, февруари 20, 2018

Убава работа во Италија! Heidi Klum како заштитно лице на Maserati!

Убавиците и автомобилите отсекогаш оделе едно со друго, а тоа добро го знаат и менаџерите на автомобилската компанија Maserati. Со нивните возила се врзуваат само убави работи, а со тоа и за кампањата било пожелно да се одбере врвна убавина. И кој ако не една од најпознатите модни икони на денешницата, познатата манекенка и водителка Heidi Klum.

3
Кампанњата ја изработил познатиот фотограф Francesco Carrozzini, а самата кампања отсликува еден ден од животот на една славна и успешна жена која е претставена преку ликот на Heidi Klum.

1

Heidi Klum во оваа кампања денот го започнува во Quattroporte Ermenegildo Zegna Limited Edition, кога бара гламур пак го користи Ghibli S Q4, додека авантура бара со GranTurismo MC Trofeo Race.

4

Ad
big banner