• Денес е: вторник, февруари 20, 2018

Северина на Facebook ја презентира новата песна и прекрасниот спот

Северина на својот Fun Page на Facebook денес го претстави новиот хит ‘Хурем’, и заработи за многу кратко време преку 500 илјади лајкови.

Нејзиниот Fun Page брои 500 илјади членови, на кои таа денес се одлучи да им се заблагодари со промоција на нов спот за кој има нови имиџ. Баш како популарниот женски лик од серијата “Величенствениот”, Северина блеска во “златно” издание.

“Песната ја отпеав бидејќимојата мајка го обожава “Величенствениот”, и секако дека мелодијата и текстот се добри. Исто така, сакав со оваа песна да им се заблагодарам на моите фанови на Facebook. Среќна сум што заедно може да се веселиме, и се радувам на новите концерти. Премиерно ќе ја изведам оваа песна на концертот во Сараево. Имаме подготвено најубав спот за неа виден досега на овие простори. Уживајте во новата песна и спот!” напишала Северина.

Погледнете!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4lHypet3OHA[/youtube]

Ad
big banner