• Денес е: вторник, февруари 20, 2018

Поглед на светот од апартман вреден 600.000 долари

Погледот од пентхаус апартманот на хотелот Four Seasons George V во Париз. Погледот од апартманот во Дубаи кој оди со iPad од злато, домашно кино и уште многу нешта.. Погледот од апартманот кој нуди најубава глетка на Ајфеловата кула. Сите овие се погледи кои чинат многу повеќе отколку што можеме да си дозволиме..

1

За зависниците од патувања кои тежнеат кон најдоброто, составена е листа на најекстравагантни хотели и места на земјата кои мора да ги постетите доколку финансиите ви дозволуваат. Да не настане забуна, цената од 600.000 долари ви осигурува лет до хотелот во бизнис класа од каде и да сте, приватен возач, најлуксузен автомобил, батлер и се што можете да си замислите.

Ова е листата на најскапи хотели со најскапи апартмани! Доколку некогаш се надете во некој од нив, испратете ни разгледница!

1. The Penthouse Suite, Four Seasons George V, Paris

2. Royal Suite, Burj Al Arab, Dubai

3. Bridge Suite, The Atlantis Resort, Bahamas

4. Ritz-Carlton Suite, Ritz-Carlton, Tokyo

5. Villa La Cupola, Westin Excelsior, Rome

6. Two Story Sky Villa, Palms Casino Resort, Las Vegas

7. Ty Warner Penthouse, Four Seasons Hotel, New York

8. The Royal Suite, Madarin Oriental, London

9. The Sultan’s Suite, Ciragan Palace Kempinski, Istanbul

10. The Presidential Suite, InterContinental, Hong Kong

Ad
big banner